Floor Groenen: ‘Filosofie is niet moeilijk of stoffig’

Nieuwe leerlingen van harte welkom!
27 maart 2025
Fijne meivakantie!
17 april 2025

Floor Groenen: ‘Filosofie is niet moeilijk of stoffig’

Filosofie helpt ons kritisch te blijven denken – ook over AI
‘In een wereld waarin we informatie klakkeloos overnemen van internet, is filosofie van groot belang,’ zegt Floor Groenen. ‘Het vermogen om kritische vragen te stellen is cruciaal in een maatschappij waarin we echt en nep nog maar moeilijk van elkaar kunnen onderscheiden.’

Nu de grens tussen mens en kunstmatige intelligentie steeds meer vervaagt, biedt filosofie houvast. ‘Als je blijft doorvragen, bijvoorbeeld over wat een mens tot mens maakt, wordt die grens een stuk helderder,’ aldus Floor.

We zijn ongelooflijk trots op ‘onze’ leerling Floor Groenen, Jonge Denker. In de Volkskrant verscheen een uitgebreid artikel over Floor en twee andere Jonge Denkers. Graag delen we dit mooie stuk met u. Via deze link kunt u het artikel lezen.

En er is meer: op 12 april treedt Floor ook op tijdens de Nacht van de Filosofie in Tilburg. Meer informatie vindt u hier:
https://denieuwevorst.nl/programma/nacht-van-de-filosofie

 Popup livestream